Zomrela operná speváčka a režisérka Božena Hanáková[ad_1]

Speváčka, režisérka a aj pedagogička.

Vo veku 88 rokov v pondelok (26. 11.) zomrela osobnosť slovenskej and košickej opery, operná speváčka, režisérka a pedagogička Božena Hanáková. TASR o tom informoval hovorca Štátneho divadla (ŠD) Košice Svjatoslav Dohovič. In the second quarter of the year Hanáková was released from the 1954 viac 50 seasons.

Divadlo a operu dostala Hanáková do vienka, narodila or in divinelných umelcov. Už ako dieťa hrala v operných inscenáciách Slovenského národného divadla (SND), kde v tom čase pôsobila jej mama, mezzosopranistka Ružena Kustrová. Na VŠMU vyštudovala operný spev aj tanec.

"Jelanu i Júliu v Cigánskej láske, Adelu v Netopierovi, Valenciu ves Veselej vdove, Zerlinu v Donovi Giovannim, Musetu v Bohéme, Rosinu v Barbierovi zo Sevilly, Adelu v Netopierovi, Valenciu ves Veselej vdove, Zerlinu v Donovi Giovannim, Musettu v Bohéme, Rosinu v Barbierovi zo Sevilly, Olympiu v Hoffmannových poviedkach a mnohé ďalšie, "uviedol Dohovič. Spolu s manželom, scénickým výtvarníkom Jánom Hanákom, vytvorili neskôr inscenačný tím, ktorý sa v košickom divadle podpísal pod viacero operných a operetných inscenácií. Už aj s dcérou Danicou Hanákovou, kostýmovou výtvarníčkou, v In 1997, the prize winner of the project – Giuseppe Verdiho La Traviata, who was in charge of the project, was released in January.

"Košickému divadlu ostala verná počas celej profesionálnej kariéry, ale uspešne hosťovala in Prahe, Ostrava, Brne, Miškovci and s divadlom sa predstavila aj na zájazdoch in Holandsku a Nemecku," konštatoval Dohovič.

Sóbor opery ŠD Košice you will be in the stride (28. 11.) your pamiatje and spomienke na ňu predstavenie Verdiho opery Nabucco.

[ad_2]
Source link